Match-centre

Round 1 - Sat, Oct 23

KCC 1st XI
KCC 1st XI

10:30

Premier Reserve
Premier Reserve

11:00

Karori Yr 8 Hawkes Bay (Oct)
Karori Yr 8 Hawkes Bay (Oct)

12:30

1st XI Premier
1st XI Premier

14:30

Round 2 - Sun, Oct 24

Karori Yr 8 Hawkes Bay (Oct)
Karori Yr 8 Hawkes Bay (Oct)

10:00

Premier Men
Premier Men

13:00

Round 3 - Mon, Oct 25

Grade 7 Black
Grade 7 Black

09:00

Round 4 - Sat, Oct 30

KCC 1st XI
KCC 1st XI

10:30

NZCIS Premier Reserve
NZCIS Premier Reserve

11:00

KCC 1st XI
KCC 1st XI

14:30

Round 1 - Sat, Nov 6

KCC 1st XI
KCC 1st XI

11:00

2nd XI Premier Reserve
2nd XI Premier Reserve

11:00

Stonecutters
Stonecutters

14:00

Karori Chaos Club
Karori Chaos Club

14:00

Northern Boom
Northern Boom

14:00

The Wildcats
The Wildcats

14:00

Round 4 - Sat, Nov 13

KCC 2nd XI
KCC 2nd XI

11:00

1st XI Premier
1st XI Premier

11:00

VUWCC Challengers
VUWCC Challengers

14:00

Stale Danes
Stale Danes

14:00

Silly Nannies
Silly Nannies

14:00

One Tonne Dream
One Tonne Dream

14:00

Round 3 - Sat, Nov 20

KCC 1st XI
KCC 1st XI

11:00

SLSC Premieres
SLSC Premieres

11:00

The Wildcats
The Wildcats

14:00

Stonecutters
Stonecutters

14:00

Karori Chaos Club
Karori Chaos Club

14:00

Tingers
Tingers

14:00

SLSC T20 Warriors
SLSC T20 Warriors

14:00

Round 4 - Sat, Nov 27

NZCIS Premier
NZCIS Premier

11:00

KCC 2nd XI
KCC 2nd XI

11:00

Stale Danes
Stale Danes

14:00

The Wildcats
The Wildcats

14:00

One Tonne Dream
One Tonne Dream

14:00

Round 4 - Sun, Nov 28

VUWCC GOATs
VUWCC GOATs

14:00

Silly Nannies
Silly Nannies

14:00

Round 7 - Sat, Dec 4

VUWCC Stallions
VUWCC Stallions

11:00

KCC 1st XI
KCC 1st XI

11:00

Karori Chaos Club
Karori Chaos Club

14:00

T/20 Spring Chickens
T/20 Spring Chickens

14:00

Easts Tossers
Easts Tossers

14:00

Stonecutters
Stonecutters

14:00

Round 8 - Sat, Dec 11

KCC 2nd XI
KCC 2nd XI

11:00

Premier McCormack Group
Premier McCormack Group

11:00

Jamaicans
Jamaicans

14:00

Easts Goons
Easts Goons

14:00

Round 6 - Sun, Dec 12

North City Punjab Pacers
North City Punjab Pacers

14:00

The Wildcats
The Wildcats

14:00

Northern Boom
Northern Boom

14:00

Round 9 - Sat, Dec 18

KCC 2nd XI
KCC 2nd XI

11:00

KCC 1st XI
KCC 1st XI

11:00

Silly Nannies
Silly Nannies

14:00

Stonecutters
Stonecutters

14:00

T/20 Masters
T/20 Masters

14:00

Stale Danes
Stale Danes

14:00

Karori Chaos Club
Karori Chaos Club

14:00

Round 10 - Sat, Jan 8

KCC 2nd XI
KCC 2nd XI

11:00

Floor Court Eastern Suburbs Premiers
Floor Court Eastern Suburbs Premiers

11:00

T/20 Spring Chickens
T/20 Spring Chickens

14:00

SLSC T20 Warriors
SLSC T20 Warriors

14:00

VUWCC Sultans of Swing
VUWCC Sultans of Swing

14:00

Russell Properties Johnsonville Northern X1
Russell Properties Johnsonville Northern X1

14:00

Stale Danes
Stale Danes

14:00

Round 11 - Sat, Jan 15

Premier Reserve
Premier Reserve

11:00

KCC 1st XI
KCC 1st XI

11:00

Stonecutters
Stonecutters

14:00

Silly Nannies
Silly Nannies

14:00

The Wildcats
The Wildcats

14:00

Karori Chaos Club
Karori Chaos Club

14:00

Round 10 - Sat, Jan 22

Russell Properties Ltd Johnsonville Premier Men
Russell Properties Ltd Johnsonville Premier Men

11:00

KCC 2nd XI
KCC 2nd XI

11:00

Easts Tigers
Easts Tigers

14:00

Stale Danes
Stale Danes

14:00

VUWCC Dude, Where's My Eski
VUWCC Dude, Where's My Eski

14:00

Karori Chaos Club
Karori Chaos Club

14:00

T/20 Spring Chickens
T/20 Spring Chickens

14:00

Round 13 - Sat, Jan 29

Fateh
Fateh

11:00

Silly Nannies
Silly Nannies

14:00

The Wildcats
The Wildcats

14:00

Tingers
Tingers

14:00

Stonecutters
Stonecutters

14:00

KCC 1st XI
KCC 1st XI

11:00

Round 14 - Sat, Feb 5

KCC 2nd XI
KCC 2nd XI

11:00

North City Punjab Pacers
North City Punjab Pacers

14:00

Silly Nannies
Silly Nannies

14:00

Stale Danes
Stale Danes

14:00

Easts Tigers
Easts Tigers

14:00

Easts Cobras
Easts Cobras

14:00

Round 1 - Sat, Feb 12

Premier Reserve
Premier Reserve

11:00

T/20 Masters
T/20 Masters

14:00

Northern Boom
Northern Boom

14:00

Stonecutters
Stonecutters

14:00

Russell Properties Johnsonville Northern X1
Russell Properties Johnsonville Northern X1

14:00

Karori Chaos Club
Karori Chaos Club

14:00

KCC 1st XI
KCC 1st XI

11:00

Round 2 - Sat, Feb 19

KCC 2nd XI
KCC 2nd XI

11:00

The Wildcats
The Wildcats

14:00

Stale Danes
Stale Danes

14:00

Round 14 - Sun, Feb 20

Silly Nannies
Silly Nannies

14:00

Round 3 - Sat, Feb 26

2nd XI Premier Reserve
2nd XI Premier Reserve

11:00

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

Round 5 - Wed, Feb 27 P W L D T A Byes Pts bonus Pts nrr
1 Karori Cricket Club, KCC 1st XI Karori Cricket Club, KCC 1st XI 4 4 0 0 0 0 1 16 0 16 +5.329
2 Petone-Riverside Cricket Club, Premier Men Petone-Riverside Cricket Club, Premier Men 4 3 1 0 0 0 1 12 0 12 -0.180
3 Naenae Old Boys Cricket Club., Naenae Dental Clinic Premier Naenae Old Boys Cricket Club., Naenae Dental Clinic Premier 4 2 2 0 0 0 1 8 0 8 -1.397
4 Hutt District Cricket Club, Robert Walters HDCC Premier Reserve Hutt District Cricket Club, Robert Walters HDCC Premier Reserve 4 1 3 0 0 0 1 4 0 4 -3.324
5 Sikhs Sports Club., Sikh sports Sikhs Sports Club., Sikh sports 4 0 4 0 0 0 1 0 0 0 +0.000
1 Hutt District Cricket Club, Robert Walters HDCC Premier Hutt District Cricket Club, Robert Walters HDCC Premier 4 4 0 0 0 0 0 16 0 16 +1.930
2 Eastern Suburbs, Floor Court Eastern Suburbs Premiers Eastern Suburbs, Floor Court Eastern Suburbs Premiers 4 3 1 0 0 0 0 12 0 12 +1.791
3 Karori Cricket Club, KCC 2nd XI Karori Cricket Club, KCC 2nd XI 4 1 3 0 0 0 0 4 0 4 +0.997
4 North City Cricket Club, Cricket Express North City Premier Men North City Cricket Club, Cricket Express North City Premier Men 4 1 3 0 0 0 0 4 0 4 -1.919
5 Naenae Old Boys Cricket Club., Premier Reserve Naenae Old Boys Cricket Club., Premier Reserve 4 1 3 0 0 0 0 4 0 4 -2.872
1 Onslow Cricket Club, 1st XI Premier Onslow Cricket Club, 1st XI Premier 4 4 0 0 0 0 0 16 0 16 +2.860
2 Taita Cricket Club, Premier McCormack Group Taita Cricket Club, Premier McCormack Group 4 3 1 0 0 0 0 12 0 12 +2.119
3 Wellington Collegians, Cricket Express Premier Men Wellington Collegians, Cricket Express Premier Men 4 2 2 0 0 0 0 7 0 7 -1.590
4 Eastern Suburbs, Floor Court Eastern Suburbs Premier 3 Eastern Suburbs, Floor Court Eastern Suburbs Premier 3 4 1 3 0 0 0 0 4 0 4 -1.887
5 Hutt District Cricket Club, Super Challengers Hutt District Cricket Club, Super Challengers 4 0 4 0 0 0 0 0 0 0 -4.472
1 Victoria University of Wellington Cricket Club, VUWCC 1st XI - Premier Victoria University of Wellington Cricket Club, VUWCC 1st XI - Premier 4 4 0 0 0 0 0 16 0 16 +0.946
2 Upper Hutt United Cricket Club, NZCIS Premier Upper Hutt United Cricket Club, NZCIS Premier 4 3 1 0 0 0 0 11 0 11 +1.457
3 Petone-Riverside Cricket Club, Premier Reserve Men Petone-Riverside Cricket Club, Premier Reserve Men 4 2 2 0 0 0 0 8 0 8 +0.879
4 Johnsonville Cricket Club., Russell Properties Ltd Johnsonville Premier Men Johnsonville Cricket Club., Russell Properties Ltd Johnsonville Premier Men 4 1 3 0 0 0 0 4 0 4 -0.150
5 Naenae Old Boys Cricket Club., Legends Naenae Old Boys Cricket Club., Legends 4 0 4 0 0 0 0 0 0 0 -2.475

There are no live scores to show at the moment.